Як розпалити вогонь на пікніку чи у горах?

Збираєтеся у похід? Не забудьте взяти зі собою зайву коробку сірників. Але що робити, якщо сірників немає, а розвести багаття все таки потрібно? Як з підручних засобів розпалити вогонь?

Поїздки на пікнік, шашлики чи подорож в гори - незамінні атрибути літньої пори. Однак, інколи трапляються ситуації, коли все готово для приготування шашликів, а багаття немає чим розпалити. Поки ви ще не вийшли з дому ніколи не є зайвим перестрахуватися і перевірити наявність сірників у рюкзаку. Незалежно від того, чи плануєте ви розпалювати вогнище, чи ні. Бо невідомо як складуться обставини - можливо не все “піде за планом” і ви заблукаєте. В таких ситуаціях знадобиться вогонь: для зігрівання чи приготування їжі. Деякі правила значно спрощують походи на природі. Сірники та їжу варто завжди брати зі собою в поїздку!

Спершу знайдіть відповідне місце для багаття. Вогонь може розростися і перейти на найближчі легкозаймисті речі. Тому, таких місць потрібно остерігатися. Найкращим варіантом буде віддалена від наметів, кущів та дерев невеличка галявинка.

Другим кроком буде пошук сухого моху, хвойних гілочок, кори дерев, дрібних сухих прутиків для розпалювання вогню. Також, можна використовувати зім’ятий папір. Якщо ж навколо все мокре або щойно після дощу, то розпалити вогнище можна за допомогою трухлявих дерев. Розколовши їх, всередині можна дістати суху серцевину практично в будь-яку погоду. Якщо поруч є низькі хвойні дерева, то часто під їхніми густими гілками знайдете декілька сухих гілочок навіть у сильну зливу. Ну і не забуваймо про горючі властивості тканини і вати - їхні шматки також можна використати.

Настав час запалити все, що ми знайшли. Перш за все варто ще раз перевірити всі кишені - можливо десь завалялися сірники. Нічого не знайшли? Ну гаразд, навколо вас немає нікого, до найближчого магазину дуже далеко і у вас немає сірників. Що робити у такій ситуації?

Найпростіший спосіб у сонячну погоду - це використати оптичні властивості лупи та сонця. Для цього підійдуть лінзи окулярів, об’єктив фотоапарата або наповнена водою пляшка. Сфокосуйте пучок світла і спрямуйте його прямо на заготовану суху купку хмизу, маленьких патичків, паперу, кори і всього, що ми назбирали раніше. Сонце розігріє її і з часом з'явиться дим і вогонь.

Другий спосіб дещо складніший. Його суть полягає в нагріванні під час тертя. Знову ж таки використовуємо хмиз, вату, сухі листочки чи папір. Також знадобиться невеличкий сухий патичок, який ми будемо крутити в долонях, немовби потираючи руки. При цьому, кінець цього патичка мусить впиратися у наші листочки чи хмиз. Тут прийдеться досить швидко крутити цей патичок і, можливо, довго потрудитися.

Останній спосіб - добути іскру від ударів двох каменів один до одного. Найкраще використовувати кремнієвий камінь, оскільки ним найпростіше її одержати. Іскра мусить попасти на наш хмиз/сухі листочки/папір і запалити їх. Якщо побачимо дим, то вдаряти камінці більше не потрібно. Просто намагайтеся запалити побільше патичків легким роздуванням.

І наостанок нагадаємо, що потрібно бути вкрай уважними з вогнем. Не залишайте розпалений вогонь у лісі! Перед відходом від багаття (або місця, де було багаття), переконайтеся, що дрова вже не тліють, аби не допустити можливої пожежі. Ось декілька порад, як загасити вогонь:

  • залийте місце багаття водою;
  • засипте землею (але не торфом) чи піском;
  • закладіть його камінням.

Вогонь - наш небезпечний друг, яким обов’язково треба вміти користуватися. Запалити багаття найпростіше використовуючи сірники. Але навіть у ситуаціях, коли ви забули сірники, використали всі, або вони намокли, завжди можна скористатися іншими способами розведення вогню. І ні в якому разі не варто забувати про правила техніки безпеки.

412
10