Як правильно читати метеодані?

Чи задумувалися ви коли-небудь, що саме показують метеодані та які висновки можна зробити, переглядаючи сайт прогнозу погоди? Як легко, швидко і правильно користуватися ресурсами прогнозу погоди, які ми з легкістю можемо знайти в інтернеті?

Кожен день нас оточує все більше і більше інформації. Серед такого надміру дуже легко можна і не помітити, що занадто багато часу йде на прості і буденні речі - такі, як прогноз погоди. В ці моменти починаємо усвідомлювати важливість і справжню цінність добре структурованих даних, які, до того ж, є корисними в нашому повсякденному житті.

Часто, прогноз погоди полягає в тому, щоб подивитися в інтернеті яку температуру очікувати впродовж дня чи вікенду. Але чи достатньо цього? Звісно, що ні. Необхідно також враховувати й інші параметри такі, як атмосферний тиск, вітер, хмарність та інші. І якщо з температурою все більш-менш зрозуміло, то як на рахунок інших характеристик? Давайте розглянемо кожну з них докладніше.

Першим в нашому списку буде тиск (або атмосферний тиск). Протягом доби тиск може змінюватися і цим спричиняти зміну інших параметрів - температури, вологості повітря, хмарності і т.д. Для людини комфортним значенням є від 750 до 760 мм ртутного стовпчика (мм рт. ст.).

Наступною розглянемо хмарність. Чим же може бути корисним показник хмарності? Очевидно, що чим менша хмарність, тим більша ймовірність, що опадів не буде - якщо немає хмар, то немає звідки появитися опадам. Також, хмари захищають від сильної спеки влітку (сонцю важче добратися до нас) і стримують тепло зимою (найсильніші морози зимою зазвичай бувають в ясну безхмарну погоду).

Кількість опадів є одним із найкорисніших значень. Адже важливо знати чи буде сьогодні падати дощ, сніг чи, можливо, буде град із проливним дощем. Відносно цього параметра ми вирішуємо чи брати нам зі собою парасолю і чи потрібно одягатися в непромокаючі черевики.

Відносна вологість повітря є ще одним вкрай важливим показником для прогнозування погоди. При різній температурі в повітрі може міститися різна кількість водяної пари. Якщо відносна вологість становить 100%, то кількість водяної пари в повітрі є максимально можливою при цій температурі повітря. При цьому ймовірність опадів збільшується. Якщо ж кількість фактичної вологості повітря є меншою, то і відношення буде меншим. Наприклад, відносна вологість 75% означає, що в повітрі водяної пари є всього лише 75% від максимально можливої.

Вітер має два фактори - швидкість та напрям. Якщо швидкість вітру буде більшою ніж 8-10 м/с, то такі пориви можуть досить сильно коливати нестійкі предмети навколо нас (або і вас самих). Також вітер може дути з різних сторін: північ, південь, захід, схід та їхні комбінації. Якщо вітер північний, то він може бути холодним і неприємним. А якщо очікуємо південного вітру, то швидше за все, що вітер буде комфортнішим та теплішим.

Також, досить важливо зауважити, що є часові проміжки для прогнозу погоди. Наприклад, подобовий прогноз, де проміжком є цілий день, або прогноз денний з проміжком, скажімо, в 3 години. І важливо всі дані розглядати в контексті часових періодів. Тобто, якщо прогнозується 3 мм опадів від 12:00 до 15:00, то це буде середній показних на всьому цьому 3-годинному відрізку часу. Це саме стосується температури та всіх інших параметрів, які ми розглядали вище.

Отже, щоб легко і швидко користуватися даними зі сайтів прогнозу погоди не потрібно мати особливу освіту метеоролога. Достатньо лише вміти правильно аналізувати метеодані, які доступні кожному, і після декількох хвилин Ви будете знати чого очікувати від погоди.

361
21