Що робити, якщо вкусив кліщ

Кліщів можна остерігатися, а можна просто знати як з ними боротися. Або, які місця потрібно уникати аби не потрапити у їхню пастку. Що потрібно робити, якщо кліщ вже вкусив?

У багатьох із нас аж “мурашки по шкірі бігають“, коли піднімається тема кліщів та їхніх укусів. Кліщ справді є дуже небезпечним паразитом. Але ж ми не будемо сидіти все літо вдома і боятися їхнього можливого нападу, чи не так?

Найчастіше кліща можна зустріти у траві, на пеньках, на гілках чи деревах, що впали. Рідше - на невисоких кущах і практично ніколи на деревах. Вони не падають з дерев на своїх жертв - це міф. Також, кліщі не люблять спеку і посуху. Частіше перебувають у вологій чи мокрій траві. Якщо повітря тепле і вологе, то можуть полювати й уночі.

Кліщ достатньо повільний і перед укусом шукає найбільш оптимальне місце - місця з ніжною шкірою - пах, поперек, живіт, область вух, шиї і під пахвами. На пошуки цих ділянок шкіднику може знадобитися до 3 годин! Тому, якщо побачите на собі кліща, то без вагань спробуйте його скинути.

Варто зауважити, що кліщ сам по собі не є шкідником, а лишень переносником інфекцій від… мишей і малих гризунів! Останніми роками різко збільшується популяція кліщів, бо насправді зросла кількість мишей. А цьому сприяє забруднення лісів і парків, теплі зими. Потрібно серйозно ставитися до залишеного сміття після пікніку і не допускати цього.

Заражені кліщі переносять безліч різних хвороб та інфекцій. Треба бути обережними. Адже однією із найсерйозніших проблем є енцефаліт (запалення мозку). Момент ураження людина може і не відчути, бо кліщ використовує знеболювальне при своїй атаці. Але щоб мінімізувати можливість укусу кліща потрібно добре одягатися перед походом у ліс. Причиною для хвилювань є явно присмоктаний кліщ до вашого тіла. Проте, якщо його не помітили, то симптоми укусу можуть виявитися досить швидко:

  • слабкість;
  • сонливість;
  • підвищена температура до 38°;
  • висип на шкірі та свербіж;
  • біль у суглобах.

Найкращим варіантом у цьому випадку буде відразу звернутися за медичною допомогою. Лікар видалить кліща і перевірить його на наявність енцефаліту чи інших вірусів. Якщо ж немає такої можливості, то візьміть кліща пінцетом і акуратно (аби не роздавити кліща) обертайте його. Кліщ за декілька обертів відпустить вас. Якщо ж його частинка залишиться, то її також потрібно витягнути (пінцетом чи стерильною голкою). Після цього продезінфікуйте рану спиртом або йодом. Також, аби впевнитися, що немає зараження, через 10 днів після укусу можна здати кров для аналізу.

Уникнути укусів кліщів не так вже і складно. Достатньо добре одягатися, регулярно перевіряти чи часом немає кліщів на вашому тілі, ну і, по можливості, не перебувати в улюблених місцях проживання кліщів. Якщо ж все таки вас укусив кліщ, то не варто панікувати чи хвилюватися. Не всі кліщі є зараженими інфекціями. І навіть якщо ураження відбулося інфікованим кліщем, то вчасно звернувшись за медичною допомогою, можна уникнути проблем зі здоров’ям.

201
13