Точність прогнозу погоди і чому його складно зробити

Чи задумувалися ви коли-небудь як зробити прогноз погоди? Або що потрібно для того, аби достатньо точно спрогнозувати зміни стану погоди?

Прогноз погоди для більшості людей є звичним явищем. А все, що звичне - мусить бути простим. Справді, визначення погоди в теперішній момент часу є не надто складним завданням. Достатньо призакупитися дюжиною сенсорів, приладів та спеціалізованих апаратів і ви з легкістю зможете володіти достовірною інформацією про поточний стан погоди. У більшості випадків навіть не потрібно буде купувати таке обладнання. Можна скористатися спеціальними метеорологічними станціями.

Однак прогнозування погоди на найближчі години, дні чи тижні вже буде достатньо складним завданням. Окрім збору даних, потрібно ще вміти їх аналізувати. Більше цього - потрібно мати відповідні обчислювальні потужності для застосування цих знань та проведення аналізу. На стан погоди впливають шість параметрів:

  • температура повітря;
  • атмосферний тиск;
  • швидкість і напрям вітру;
  • вологість повітря;
  • хмарність;
  • опади (дощ/сніг/град).

Показники всіх цих шести параметрів можуть змінюватися у часі та просторі. Також всі вони пов’язані між собою і зміна одного з них спричиняє зміну всіх (або частину) інших. Що це означає? Те, що біля вас може бути сонячно і безхмарно, а за декілька кілометрів - зимно, хмарно і дощитиме. А за декілька годин погода може знову змінитися. Окрім цього, зміни в одних місцях Землі і в певні проміжки часу відбуваються швидше, ніж в інших місцях і в інший час. До вище переліченого можна ще додати похибки та погрішності, з якими метеорологічне обладнання збирає дані. Отже, щоб спрогнозувати погоду, наприклад, у Києві на три доби, необхідно зібрати і проаналізувати показники шести параметрів всієї північної півкулі. Якщо ж потрібен прогноз на тиждень, то прийдеться опрацьовувати дані із цілої Землі!

Для правильного прогнозу погоди необхідно мати надточне обладнання збору інформації. Також мусимо знати як кожен параметр стану погоди може вплинути на результат. Опісля аналізуємо та прогнозуємо погоду. Складність виникає з безлічі параметрів, які мають здатність хаотично змінюватися в часі і просторі та впливати один на одного, як в поточний момент, так і в майбутньому. В результаті прогноз погоди є складним процесом. Але технології прогресують і прогноз погоди з кожним роком стає точнішим.

211
16