Неймовірні рекорди погоди

Досі вважаєте, що рекорди - це справа спортсменів і людей з унікальними можливостями? А дарма! Погода ще той рекордсмен! Не вірите?

Світ надто великий і неосяжний аби перестати ним дивуватись. Ми милуємося і захоплюємося природніми краєвидами, насолоджуємося лагідним вітром, палким сонечком і свіжим дощем. Але іноді погода може не на жарт розізлитися і навіть лякати. Саме в такі моменти і були зареєстровані погодні рекорди, в які важко повірити.

Температурні рекорди і справді вражають! Наприклад, найнижча температура повітря (-89.2°С) була зафіксована 21 липня 1983 року на станції “Восток”. Натомість, найвищий показник термометра зареєстрували 13 вересня 1922 року у Лівійському місті Ель-Азіз. Тоді температура піднялась до позначки +57.8°С.

А чи знали ви наскільки теплою, чи то навіть гарячою може бути вода в природніх водоймах? Морська вода є найтеплішою на півдні Червоного моря, де прогрівається до +33°С. Найгарячіше ж озеро - це Каспійське море, де температура води досягає +37.2°С.

Дощі також б’ють рекорди, чи то навіть антирекорди. На Гавайських островах на горі Вай-але-але буває до 350 дощових днів у році! А на острові Ява у місті Бунтензорге щорічно буває 322 грозові дні. Якщо ж говорити не про частоту опадів, а про їхню рясність, то лідером буде містечко Фок-Фок на острові Реюньйон в Індійському океані - 7 січня 1966 року зафіксована найбільша кількість опадів протягом 24 годин (1870мм).

Рекордним вважається снігопад на горі Шаста, штат Каліфорнія, США. У 1959 році 13-19 лютого там випало 4.8 м снігу. А найбільшим за розмірами і за смертоносністю вважається град, що випав під час грози в Гопалганджі, Бангладеш. 14 квітня 1986 року градини вагою до 1.02 кілограми забрали життя 92 людей.

І останній, але не менш зловісний рекордсмен смерч. Найвищий водяний вихор досягав 1528 метрів. Він був зафіксований 16 травня 1898 року в місті Ідена, Австралія. Рекордне число - 148 смерчів за добу - спостерігали жителі США 3-4 квітня 1974 року.

Про такі природні вибрики цікаво читати, але навряд чи знайдеться багато бажаючих аби стати спостерігачем таких явищ. Кожен з рекордів є своєрідною демонстрацією надзвичайної могутності погоди. І заперечувати її владу над нами насмілиться лише безумець!

295
17