Місячне сяйво

Про місяць вже сказано безліч слів, написано багато поем, знято фільми і проспівано ще більше пісень. Але щоразу коли бачимо місячне сяйво, важко відірвати від нього свій погляд.

Здається, вічна тема, яка ніколи не закінчується і нічого нового про неї не скажеш. Місячне сяйво - відоме явище і аж ніяк не рідкісне. Якщо пощастить із погодою, то раз в 29 днів (з “копійками”) можна побачити повний місяць над нами. Це ніщо інше, як сонячні промені, які відбиваються від видимої поверхні місяця.

Через постійний рух місяця по небу (фази місяця) частина місяця періодично то відкривається, то перекривається землею. В результаті освітлення змінюється і не є постійним. Вночі найсвітліше є в повню, а найтемніше - коли доходить цілковите затемнення, тобто в новий місяць (також відомий як молодик). У такі дні земля освітлюється лише зорями. І то, якщо їх не закриють хмари. Хоча, хмари можуть заважати насолоджуватися місяцем навіть у повний місяць та інші місячні фази.

Часто причиною поганого сну є місячне сяйво. Багато людей жаліються на легкий сон чи повну його втрату у періоди повного місяця. Але, з іншої сторони, є низка опитуваних, які, навпаки, зауважили покращення сну. Досі ведуться дебати та наукові дослідження на цю тему. Як би там не було, відблиск сонця на нічному небі на місяці є не більше ніж фізичне явище із мінімальним впливом. Якщо взагалі якийсь вплив присутній.

Особливим випадком місячного сяйва є червоний місяць. Його ще називають кривавим місяцем через свій червоно-помаранчевий відтінок. Такого кольору він набуває неспроста. Але тему червоного місяця розкриємо в одній з майбутніх публікацій.

З красою місяця пов’язують найінтимніші моменти. Не дарма ж для назви першого періоду у шлюбі обрали “медовий місяць”. Без світла місяця вночі було б надто темно. Та й романтики побільше, коли на небі майорить місячне сяйво. І загадковості додає його ніжний кремовий колір…

55
6