Атмосферний тиск та біль голови

Які ви знаєте прості та надійні способи боротьби з болем голови при зміні атмосферного тиску? Чому голова починає боліти? У цій статті дізнаємося, що таке атмосферний тиск, як він змінюється і який має вплив.

Атмосферний тиск - один з найважливіших показників атмосфери для прогнозування погоди. Все, що нас оточує має певну вагу. Не винятком є й повітря! Саме так, повітря має вагу і тисне на нас. Біля поверхні Землі цей тиск становить 1 кг 33 г на 1 см2. Але дехто з вас може заперечити і сказати, що ми не відчуваємо ніякого тиску повітря на собі!

І тут згадуємо про беззаперечний фактор - біль голови. Не один раз ми стикалися з людьми, які страждають від головного болю при зміні атмосферного тиску. Можливо, час-від-часу й самі відчуваємо його вплив. Річ у тому, що внутрішній тиск людського організму незмінний і рівний значенню нормального атмосферного тиску. При різких перепадах атмосферного тиску в повітряних масах (циклонах та антициклонах) якраз і проявляється вага повітря та його тиск.

Для визначення атмосферного тиску використовують спеціальний прилад - барометр. Тиск повітря може змінюватися в залежності від багатьох обставин. Але нормальний атмосферний тиск завжди однаковий: вчені виміряли значення ртутного барометра над рівнем моря при температурі повітря 0°С на широті 45°. При таких умовах ртуть піднялася до рівня 760 мм на шкалі барометра. Проте, зі збільшенням висоти над рівнем моря на кожні 100 м тиск знижується на 10 мм ртутного стовпчика (явище характерне лише для нижніх шарів тропосфери, у верхніх шарах тиск падає не так суттєво). Також, якщо повітря нагрівається, то воно розширяється, стає легшим і, відповідно, піднімається вгору. При цьому атмосферний тиск знижується.

За зміною тиску складають прогнози погоди. Якщо спостерігатимемо різке зниження температури влітку (або зростання температури повітря взимку), велику хмарність, постійні опади, то це є прямими ознаками циклону. Під час циклону повітря має невеликий вміст кисню, атмосферний тиск знижений. В результаті в крові накопичуються розчинені гази, відчуваємо слабкість організму, біль голови, мігрень, інколи стає важко дихати. У цьому випадку рекомендують пити побільше води для нормалізації рівня кров’яного тиску. Також, допоможе кава, контрастний душ та міцний сон.

А як щодо антициклонів? При антициклонах атмосферний тиск зростає, температура повітря досягає критичних точок: влітку - сильна спека, взимку - люті морози. Небо переважно безхмарне, без опадів. У повітрі збільшується кількість шкідливих домішок. Саме тому в травні-червні так сильно загострюються проблеми в алергетиків та асматиків. Це стається під дією антициклонів, коли зростає температура, небо стає безхмарним та цвіте багато квітів і дерев. Дні антициклонів рекомендують розпочинати з холодного душу зранку, фізичної активності або легкої гімнастики зранку та помірного споживання їжі протягом дня.

Атмосферний тиск є одним із параметрів, які визначають погоду та ваше самопочуття. Характерним проявом заниженого тиску є циклон. Саме під його дією може посилюватися негативний вплив на організм людини та супроводжуватися мігренню. Зростання атмосферного тиску також не залишається безслідним. Але будь-які зовнішні фактори можна послабити скориставшись простими рекомендаціями. І аби бути завжди готовими до змін атмосферного тиску, можна спостерігати за цим параметром на сайтах прогнозу погоди.

236
12