Травнева спека і грози

Цього тижня можна очікувати на справжню травневу погоду - температура повітря перебуватиме вище +20°С і неодмінно побачимо грози. Холодніше буде лише на заході України.

Прийшла черга і для весняної спеки. +23°С…+27°С - саме до цих значень доходитиме термометр цього тижня. Але спека характеризується не лише температурою повітря. Відносна вологість відіграє чи не найважливішу роль у формуванні жаркого і важкого повітря. А результатом високої температури та вологості є опади дощу та грози.

Майже всюди в Україні прогнозуємо покращення погодних умов. Це стосується температури повітря і … більше нічого. Все решту залишається як було - небо вкриватимуться хмарами, час-від-часу проглядатимуться прояснення і грози. Переважатиме помірний вітер 3-6 м/с, але зустрічатимуться і пориви до 6-9 м/с. Найвищі значення (+26°С…+27°С) термометр фіксуватиме у Миколаєві, Запоріжжі та Одесі.

У Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку, Рівному, Чернівцях та Ужгороді прогнозуємо дещо нижчу температуру повітря. До кінця тижня позначка термометра опуститься до +13°С…+17°С. Також, ймовірність гроз тут менша. Переважатиме хмарне небо і невеликий дощ. Грози пройдуть у понеділок та вівторок.

Короткочасний дощ і невеликі грози очікуємо у Києві. У столиці нашої держави буде хоч і хмарно, але тепло. Температура повітря вдень сягатиме від +21°С до +26°С, вночі - в межах +14°С… +16°С. Вітер втихомириться з 6-8 м/с до 2-4 м/с. Однак, від високої відносної вологості нікуди не дінемося. Спекотні дні будуть виснажувати нас більше ніж зазвичай. Тому, аби не страждати від мігрені пам’ятаймо про відновлення водного балансу в організмі.

134
9