Чи не запізнилася осінь цього року?

Більшість території України вже відчула на собі морозну погоду минулого тижня. Але це всього лиш початок - тепер на нас очікує не менш холодний тиждень з опадами... подекуди навіть з легким снігом!

Цьогоріч осінь була вкрай лояльною. Ми частіше бачили теплі сонячні дні. Було безліч нагод помилуватися гарним заходом сонця, прогулюючись ввечері в спокійному темпі. Ніщо не спонукало до швидшого повернення до домівок і заварюванні теплого чаю аби зігрітися. Таке враження, що осінь забула про свої дощові та вітряні дні. Де вони поділися і чи ще прийдуть?

Так-от, осінь “проснулася” і вирішила нагадати нам, що восени також є характерними прояви дощу, туману та хмар. Але зима не за горами. І вже цього тижня прогнозуємо появу першого снігу.

Отже, на заході України погода буде такою: температура повітря поступово знижуватиметься з +6°С…+9°С до позначки 0°С, на небі будуть з’являтися хмари, з яких падатиме легкий дощ. Також очікуємо холодний вітер до 6-7 м/с. В Ужгороді температура повітря вдень все ще перебуватиме вище +10°С. Ближче до вихідних прогнозуємо перший сніг.

Північ країни буде значно холоднішою. Спостерігатимемо зниження температури до -6°С…-11°С. В середу-четвер падатиме легкий сніг. Віятиме прохолодний вітер змінного напрямку.

Дещо теплішу погоду очікуємо у східних областях. Тут хоч і не обійдеться без снігу, але термометр перебуватиме в межах -3°С...+2°С. Холодніше буде у Харкові - позначка термометра опускатиметься до -4°С…-8°С.

Похолодання не омине і південь України. Переважатиме дощова погода. Сніг очікуємо у Запоріжжі під кінець тижня. У решті областях - практично не сніжитиме. Однак температура повітря вночі нагадуватиме про морозну зиму і опускатиметься від +4°С до -4°С. Ще холодніше буде у Херсоні та Запоріжжі - від -5°С до -7°С.

У центральній частині України та у Києві очікуємо як дощі, так і легкий сніг. Теплішими будуть дні у Хмельницькій і Вінницькій областях. Тут прогнозуємо дощову погоду і +3°С...+6°С на термометрі. Легкий сніг побачимо починаючи зі середи у Кропивницькому, Полтаві і Черкасах. У столиці прогнозуємо мороз вночі до -8°С…-3°С і -2°С...+2°С вдень. Падатиме сніг.

153
11