Перші заморозки

На небі все ще світить сонце. Але тепер не гріє так, як раніше. Насправді холод “не за горами” - очікуємо морозні ночі вже цього тижня. Подекуди позначка термометра буде опускатися до -8°С.

Цього тижня над Україною все ще переважатиме суха погода. Але саме відсутність хмар і буде однією із причин стрімкого похолодання. Вночі температура повітря опускатиметься нижче нуля у північних, східних та частині центральних областях України.

Найнижчою температура буде у Сумах і сягатиме -8°С. На півночі переважатимуть холодні ночі, термометр показуватиме -4°С…-6°С. Без опадів, тому снігу поки-що не очікуємо. Вдень небо також буде безхмарним, а температура прогріватиметься до +7°С...+9°С.

Аналогічна ситуація спостерігатиметься у східних областях. Через дією антициклону на небі не зустрінемо хмар і повітря буде холодним. Морозні ночі нагадуватимуть зимовий холод. Найхолодніше буде у Харкові - до -7°С, на решті території очікуємо -4°С…-6°С. Вдень - не більше +7°С...+9°С.

Щодо центру України, то тут побачимо погоду двох різних характерів. У Кропивницькому, Полтаві і Черкасах прогнозуємо -2°С…-5°С вночі. Вдень - до +9°С. У Хмельницькому і Вінниці буде значно тепліше. Нічна температура все ще перебуватиме вище нуля - від +2°С до +4°С і до +10°С...+11°С вдень. Можливий навіть невеликий дощ.

Західна частина держави наразі не відчує на собі таких заморозків. До кінця тижня денна температура опускатиметься від +16°С до +8°С. В п’ятницю вночі побачимо невеликі заморозки 0°С…-2°С. Подекуди можливий невеликий дощ.

Південь буде ще тепліший. Рекордсменом знову назвемо Одеську область. Саме тут очікуємо нічну температуру вищу, ніж в деяких областях України вдень. В Одесі добова температура майже не змінюватиметься і перебуватиме в межах +10°С…+12°С. В четвер і п’ятницю очікуємо невеликого дощу.

У Києві все таки не обійдеться без заморозків. Небо буде безхмарним, опадів не прогнозуємо. Температура повітря більше набуватиме характеру північних та східних областей України: якщо вдень все ще побачимо +8°С...+10°С, то вночі точно буде легкий мороз до -2°С.

149
8